Історія закладу освіти

1972 рік... В селищі Есхар в період підйому економіки, стабільної роботи промислових та сільськогосподарських підприємств, притоку молодих спеціалістів, забезпеченні робочих місць вирішується проблема забезпечення потреби в дошкільних закладах.

Засновником нового дошкільного закладу став завод залізобетонних виробів та конструкцій, в будівництві якого приймали участь робітники заводу, батьки селища.

І ось 1 вересня 1972 року розкрив двері дошкільний заклад “Лісова казка” на 140 місць, який розташований в мальовничому куточку Слобожанщини. Світлі теплі ігрові кімнати, музична зала, ігрове та спортивне обладнання, оснащення педагогічного процесу, відповідна матеріальна база створили умови для різнобічного і гармонійного розвитку та виховання дітей дошкільного віку селища.

В педагогічному колективі з першого року панує атмосфера творчого пошуку, підвищення ділової кваліфікації, професійної майстерності, впровадження передового перспективного досвіду.

Педагогічний колектив забезпечує психологічний комфорт кожної дитини, дбає про її фізичний стан, про створення спокійної, радісної доброзичливої атмосфери в стосунках між дітьми та вихователів з батьками.

Районний відділ освіти вивчив та узагальнив досвід роботи дошкільного закладу по проблемі “Дитячий садок та сім’я”. В 1987 році досвід роботи з сім’єю експонувався на ВДНГ СРСР.

З 1 січня 1997 року завод ЗБВтаК передав дошкільний заклад у власність селищної ради смт Есхар. 1 квітня 1997 року проведена реорганізація дошкільних закладів №1 та №3 шляхом злиття в один заклад, а 21 січня 1998 року збільшена кількість груп шляхом приєднання прийнятого у комунальну власність селищної Ради дошкільного закладу ТЕЦ-2 “Есхар”.

В 2010 році рішенням І сесії VІ скликання Есхарівської селищної ради дошкільний навчальний заклад смт Есхар перейменовано на Есхарівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області.

Есхарівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області (далі – заклад дошкільної освіти) перейменовано на підставі рішення II сесії VIII скликання Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області 24 грудня 2020 року. Розпорядження № 711 від 27.12.1996 року Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області «Про передачу дошкільного закладу ВАТ «Есхарівський завод ЗБВтаК» в комунальну власність Есхарівської селищної ради народних депутатів». Розпорядження № 135 від 21.03.1997 року Чугуївської райдержадміністрації «Про реорганізацію дошкільних закладів в смт Есхар». Розпорядження № 778/1 від 29.12 1997 року Чугуївської райдержадміністрації «Про прийняття дитячого садка ТЕЦ-2 «Есхар» у комунальну власність Есхарівської селищної ради.

Юридична адреса закладу дошкільної освіти: 63524, Харківська обл., Чугуївський район, смт. Есхар, вул. Щаслива, 2, телефон 30-1-82.

Повна назва: Комунальний заклад «Есхарівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок)» Новопокровської селищної ради, Чугуївського району, Харківської області.

Скорочена назва: Есхарівський ЗДО

Тип закладу: ясла-садок.

Організаційно-правова форма: комунальний заклад.

Засновник дошкільного закладу – Новопокровська селищна рада Чугуївського району Харківської області.

Новопокровська селищна рада здійснює фінансування закладу дошкільної освіти, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

Заклад дошкільної освіти функціонує. Всі діти селища Есхар охоплені дошкільною освітою.

На сьогодні в ЗДО функціонує 6 груп: 2 групи раннього віку, 4 груп дошкільних. В них виховується 120 дітей.

Кадрами ЗДО укомплектований повністю: 15 педагогічних працівників. Із них мають вищу освіту – 10, базову вищу – 1, неповну вищу – 4, які мають право викладання логопедії, зображувальної діяльності; з вищою категорією – 1; спеціалістів І категорії – 3; спеціаліст ІІ категорії – 4; звання “Вихователь-методист” – 1, "Старший вихователь" - 1

Зміст роботи ЗДО визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується згідно з освітніми програмами для дітей від 2 до 7 років “Дитина», затверджена МОН.

Джерелом навчального плану є Дитина, тому основним напрямком діяльності колективу ЗДО є особистісно орієнтоване виховання та навчання дітей. Забезпечено умови:

- для фізичного та емоційного благополуччя дитини, психологічного комфорту;

- для найбільш повного виявлення розвитку та реалізації особистих можливостей кожної дитини;

- створено розвивальне предметно-ігрове середовище, підпорядковане інтересам дитини.

Впровадження в життя особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти потребує від педагога професійної зрілості, майстерності, високої культури праці, психологічної грамотності.

В ЗДО діє методична та психологічна служби, які забезпечують повноцінне, психолого-методичне управління навчально-виховним процесом, мета якого – максимальне сприяння психічному, особистісному, індивідуальному удосконаленню учасників навчально-виховного процесу.

Оволодіння сучасними психолого-педагогічними технологіями – шлях до професійної та особистісної самореалізації педагогічних працівників, тому авторською групою ЗДО розроблені інтерактивні семінари-практикуми “Компетентнісний підхід в освіті: використання сучасних психолого-педагогічних технологій, інноваційних форм навчання педагогічних працівників” ( робота нагороджена Дипломом ІІІ ступеня за участь в обласній виставці-ярмарку педагогічних ідей 2006 року) та Проект “Формування педагогічної компетентності та основ здоров’язбереження учасників навчально-виховного процесу ДНЗ” (нагороджений Дипломом ІІІ ступеня за участь в обласній виставці-ярмарку педагогічних ідей 2007 року), які передбачають розвиток психологічної культури самопізнання та рефлексії; створення сприятливих умов для професійної самоактуалізації; усвідомлення та адекватне оцінювання результатів своєї життєдіяльності; відповідальне ставлення до свого здоров’я та здоров’я вихованців.

Функції психологічної служби здійснює практичний психолог (спеціаліст вищої категорії), яка постійно знаходиться у творчому пошуку: розробила розвивальну програму психоемоційної підтримки дітей старшого дошкільного віку, за що нагороджена Дипломом І ступеня як учасник обласної виставки-ярмарку педагогічних ідей 2005 року. В 2007 році прийняла участь в Всеукраїнському конкурсі “Кращий працівник психологічної служби системи освіти” і перемогла в районному етапі. В 2012 році взяла участь в обласному конкурсі педагогічної майстерності «Вихователь року» у 2012 році за номінацією «Практичний психолог дошкільного навчального закладу».

На даний момент психологічну службу у ЗДО очолює - Ісічко Є.В.

Вихователь-методист Жовнер В.М. узагальнила досвід роботи за темою «Формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку» і взяла участь в виставці-ярмарку педагогічних ідей 2008 року; 2018 році - брала участь у районному конкурсі педагогічної майстерності "Вихователь року". .

Вихователь Мукучян О,О. прийняла участь у обласному фестивалі професійної майстерності «Вихователь року – 2017»

Підняти проблему громадянського виховання дошкільників надала можливість колективу взяти участь в конкурсі “Мій рідний край”, що проводив журнал “Пізнайко”. В підготовці матеріалів на конкурс вихователі склали цікаві конспекти занять за темою “Любимо свій рідний край – мальовничий наш Есхар”.

В ЗДО створені умови для впровадження інновацій, творчої роботи педагогів, які постійно обновлюють розвивальне середовище, організовують гурткову роботу, яка сприяє особистісному зростанню та розвитку індивідуальних здібностей та інтересів дітей.

В ЗДО працюють гуртки: “Театр – дітям”, “Веселі краплинки”, “Чарівна палітра”, “Талановиті пальчики”, “Маленькі мислителі”, “Наppy day!”, гурток флоромозаїки та корінопластики якими керують вихователі.

ЗДО є переможцем районного огляду конкурсу по підготовці навчальних закладів до нового навчального року протягом багатьох років.

В 2015 році дошкільний заклад став лауреатом обласного конкурсу «Навчальний заклад року – 2015» у номінації «Дошкільний заклад року» і нагороджений Грамотою Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації.

В 2016 році дошкільний навчальний заклад пройшов атестацію . Дошкільний заклад атестований.

За роки функціонування дошкільного навчального закладу колектив неодноразово нагороджувався грамотами та дипломами за високе служіння обраній справі, постійний творчий пошук.

За 50 роки існування дошкільний навчальний заклад дав дорогу в життя більше 1000 своїм вихованцям.

Кiлькiсть переглядiв: 878

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.